Gdzie pobrać?

Wersje oficjalne i stabilne pojawiają się na stronach oficjalnych programu KiCad.

kicad_logoStrona oficjalna

Po otwarciu strony należy udać się do działu “Download” gdzie znajdują się między innymi odnośniki do plików instalatora dla systemu Microsoft Windows, pliki pakietów dla systemu LINUX (promowana jest dystrybucja UBUNTU lub pochodne), skrypty instalacyjne dla systemów MAC OSX oraz inne przydatne informacje.

Wersje nieoficjalne i testowe

W systemie Linux najlepiej jest skorzystać z możliwości skompilowania programu KiCad ze źródeł. Najprostszy sposób został przedstawiony na stronie How to build Kicad on Ubuntu.
W systemie Windows można skorzystać z możliwości kompilacji programu KiCad ze źródeł. W tym celu został przygotowany specjalny pakiet KiCad-WinBuilder, który można pobrać ze strony oficjalnej tegoż projektu.
Po kompilacji zakończonej sukcesem wystarczy uruchomić przygotowany przez skrypt pakiet instalatora.

Na zakończenie

Należy pamiętać, że używanie wersji testowych wiąże się jednak z pewnym ryzykiem gdyż mogą one zawierać błędy, które zazwyczaj ujawniają się w najmniej oczekiwanych momentach. Z doświadczenia kilku lat używania wersji testowych mogę stwierdzić, że tylko raz zdarzyło Mi się “zniszczyć” projekt przez błąd wersji testowej.

Witryna poświęcona aplikacjom KiCad EDA Suite